KDHC: ABD'den somut adımlar bekliyoruz

2018-08-07 10:53:48

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin (KDHC) iktidardaki İşçi Partisi'nin yayın organı Rodong Simun gazetesi, son günlerde ABD kamuoyunda yükselen KDHC'ye yaptırım uygulanması yönündeki tutumu eleştirdi.


Gazetede yer alan makalede, KDHC ve ABD arasında acilen yapılması gerekenin karşılıklı siyasi güven oluşturmak olduğu ve ABD'nin samimiyet ve saygı çerçevesinde gerçekçi adımlar atması gerektiği vurgulandı.  


Rodong Simun'un dün yayınladığı makalede, Washington ve Pyongyang'ın karşılıklı güvensizliği ortadan kaldırmak için birbirlerine anlayış ve saygı göstererek içtenlikle çaba harcamaları gerektiği ifade edildi.


KDHC'nin, ABD ile ikili ilişkileri normalleştirmek adına nükleer deneme tesislerini imha ederek Kore Savaşı'nda hayatını kaybeden Amerikan askerlerinin kalıntılarını iade etme konusunda samimiyet gösterdiğine dikkat çekilen haberde, ABD'nin bu yöndeki çabalarının ise yalnızca sözde kaldığına vurgu yapıldı.


Ayrıca, ikili ilişkilerin geleceğinin, Washington'ın Pyongyang'a yaptırım ve baskı uygulamaya uzak durup durmayacağı ile sıkı ilişkili olduğu değerlendirmesi de yapıldı.   

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor