ABD, Kuzey Kore'ye askeri personel gönderecek

2018-07-28 15:37:53

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Kore Savaşı'nda hayatını kaybeden Amerikan askerlerin kemiklerini arama çalışmaları için Kuzey Kore'ye (Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti) askeri personel göndermeyi düşündüklerini söyledi.

James Mattis, dün yaptığı açıklamada, konu hakkında Kuzey Kore ile işbirliğini değerlendirdiklerini dile getirerek, iki tarafın geçtiğimiz ay kemiklerin teslim yerini ele aldığını ifade etti.

Beyaz Saray, geçen perşembe günü Kore Savaşı sırasında yaşamını yitiren Amerikan askerlerinin kemiklerini taşıyan uçağın Kuzey Kore'den ayrıldığını ve 1 Ağustos'ta resmi bir vatana uğurlama töreninin gerçekleştirileceği Güney Kore'nin ABD Osan Hava Üssü'ne doğru yola çıktığını açıklamıştı.

Mattis, bu gelişmenin bir ayı aşkın bir süredir devam eden “koordinasyon çabaları”nın neticesinde gerçekleştiğini kaydetti.

Trump ve Kim Jong-un'un Singapur görüşmesinde Amerikan askerlerinin kemiklerinin iade edilmesi konusunda fikir birliğine vardığını hatırlatan Mattis, bunun aynı zamanda gelecekte iki taraf arasında yapılacak daha önemli diplomasi müzakereleri için olumlu bir ortam sağladığını sözlerine ekledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor