Yeni Kalkınma Bankası Afrika'ya fırsatlar sunuyor

2018-07-25 11:02:10

Yeni Kalkınma Bankası Afrika'ya fırsatlar sunuyor

BRICS Yeni Kalkınma Bankası'nın Güney Afrikalı başkan yardımcısı Leslie Maasdorp, bankanın Afrika merkezinin kıtaya daha fazla fırsat sunacağını söyledi.

Maasdorp, BRICS Zirvesi arifesinde CRI mikrofonuna yaptığı açıklamada, geçen yıl Ağustos ayında kurulan merkezin, başlangıçta Güney Afrika'nın sürdürülebilir gelişme projelerine sermaye desteği sağlamak amacıyla kurulduğunu belirtti, merkezin tüm Afrika kıtasına yayılacağını ve yerel ekonomik ve sosyal gelişmelere katkı yapacağını ekledi.

Merkezin programına göre, 18 ay içinde Güney Afrika'ya 1,5 milyar dolarlık kredi sağlanması bekleniyor. 20 Temmuz'da Güney Afrika'nın sera gazı boşaltımını azaltma ve enerji sektörünü geliştirmede kullanılmak üzere 300 milyon dolar kredi onaylandı. İki ay önce de Durban limanının genişletme projesine 200 milyon dolar kredi sağlanmıştı.

Maasdorp, Asya Altyapı Yatırım Bankası, Dünya Bankası ve Afrika Kalkınma Bankası gibi finans kuruluşlarıyla işbirliği anlaşmaları imzaladıklarını, bazı projelere ortak finansman sağlayacaklarını belirtti. Bu projelerin çoğunun Afrika'da ekonomilerin entegrasyonu, sanayileşme seviyesinin yükseltilmesi ve sürdürülebilir gelişmenin gerçekleştirilmesi için yararlı olacağına inanılıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor