“Tek taraflı ticari tedbirler etkili olmayacaktır”

2018-07-16 10:12:34 CRI

“Tek taraflı ticari tedbirler etkili olmayacaktır”

Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC) Direktörü Arancha Gonzalez, ülkeler arasındaki ekonomik temas ve bağlar derinleşirken, tek taraflı alınan hiçbir ticari tedbirin neticede etkili olamayacağını söyledi.

Tarihteki tecrübelere göre, ticarette korumacılığın istihdamı koruyamayacağına işaret eden Gonzalez, bir ticaret savaşının galibinin olmayacağını belirtti.

Günümüzde küresel işbirliğine ve çok taraflı çözümlere eskisinden daha da fazla ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Gonzalez, “Çok taraflılık işbirliği demek, işbirliği ise taviz demek” diye konuştu.

Öte yandan Gonzalez, Çin'in gümrük vergilerini düşürme, hizmet piyasasını dışa açma ve fikri mülkiyeti koruma çalışmalarını olumlu değerlendirdi. ITC Direktörü Gonzalez, bu ilerlemelerin hem dünyaya hem de Çin ekonomisinin geleceğine yararlı olduğuu vurguladı.

Gonzalez, istikrarlı ve öngörülebilir çok taraflı ticaret sisteminden fayda sağlayan Çin'in, piyasasını dışa açarak, müzakerelere katılarak ve gelişmekte olan ülkelere destek sağlayarak dünyaya katkı yaptığını kaydetti.

Uluslararası Ticaret Merkezi (ITC), Birleşmiş Milletler ile Dünya Ticaret Örgütü tarafından kurulan ortak bir kalkınma kuruluşu olarak hizmet veriyor.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor