Erdoğan, Xi Jinping'in özel elçisini kabul etti

2018-07-10 09:43:36 CRI

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in özel elçisi sıfatıyla Türkiye'de bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Luo Shugang'ı kabul etti. 

Erdoğan'ın "Cumhurbaşkanı Göreve Başlama" törenine katılmak üzere Türkiye'de bulunan Luo, görüşmede öncelikle Xi Jinping'in tebriklerini ve selamlarını iletti.


Çin'in Türkiye'yle ilişkileri geliştirmeye büyük önem verdiğini dile getiren Luo, iki ülkenin çeşitli alanlarda karşılıklı yarara dayalı işbirliğini güçlendirmesinin önemine değindi.


Luo, Türkiye ile birlikte, Erdoğan ve Xi arasında varılan önemli fikir birliklerini kapsamlı şekilde yerine getirmeye hazır olduklarının altını çizerek, Çin ile Türkiye arasındaki stratejik işbirliği ilişkilerini yeni bir seviyeye taşımayı hızlandırmak için çalışacaklarını belirtti.


Xi'ye selamlarını ve iyi dileklerini aktaran Erdoğan ise, Türkiye'nin Çin'le ilişkilere aynı şekilde büyük önem verdiğini kaydetti.


Erdoğan, Çin'le beraber çeşitli alanlardaki iletişim ve işbirliğini sürekli derinleştirerek, ikili ilişkileri daha yüksek bir seviyeye taşımaya hazır olduklarını ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor