Rusya: ABD'yle ilişkileri geliştirmeye hazırız

2018-06-30 14:48:49 CRI

Rusya Devlet Başkanı'nın Basın Sekreteri Peskov, ABD'yle ikili ilişkileri normalleştirmeye hazır olduklarını, ancak bunun için ABD'nin çabalarına da ihtiyaç olduğunu söyledi.

Dmitri Peskov dün Moskova'da basına verdiği demeçte, Rusya ve ABD liderlerinin görüşmesi için hazırlık çalışmalarının sıkı şekilde yapılmakta olduğuna işaret etti.

Peskov, görüşmenin zamanı ve yeri hakkında iki liderin gündemlerinin yeterli olarak düşünüldüğünü ve iki taraf arasında görüşmenin detaylarının görüşüldüğünü ifade etti.

Peskov, 16 Temmuz'da yapılması öngörülen görüşme sırasında, iki liderin Suriye sorunu dahil bir dizi önemli sorunu ele alacağını belirtti.

Öte yandan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin önceki gün Moskova'da, ABD Başkanı Donal Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'u kabul etmişti. Görüşmede, Putin ile Trump arasında yapılacak zirve hakkında fikir birliğine varılmıştı.

Rusya Devlet Başkanlığı Basın Ofisi tarafından dün yapılan açıklamada ise, Putin ve Trump'ın 16 Temmuz'da Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de görüşeceği bildirildi.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor