“Hindistan, AAYB'nin en büyük kredi alıcısı”

2018-06-25 11:17:14

Hindistan Ekonomi İşleri Bakanlığı Sekreteri Subhash Chandra Garg, yaptığı resmi açıklamada, ülkesinin son 3 yılda AAYB'den aldığı 4,4 milyar ABD Doları ile projelerine finansman sağlayarak, bankanın en büyük kredi alıcısı olduğunu belirtti.


Asya Altyapı Yatırım Bankası (AAYB) yıllık toplantısı Hindistan'ın finans başkenti Bombay'da bugün başladı. İki gün sürecek olan toplantı, “İnovasyon ve İşbirliği” temalı altyapı tesisleri inşasına odaklanıyor.
86 üye ülkenin katıldığı yıllık toplantıda, bölgede altyapı tesislerinin finansmanını harekete geçirmek için gereken stratejiler üzerine fikir teatisinde bulunulacak.

AAYB'nin Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Danny Alexander ise yaptığı açıklamada, bankanın politikayla ilgisi olmadığını ve tüm proje başvurularının bankanın sürdürülebilirlik ve yatırım ortamı testlerinden geçmesi gerektiğini vurguladı.
Danny Alexander, “Güvenilirlik, temizlik ve yeşillik; bunlar bizim çalışma esaslarımız. Biz, sürdürülebilirliğe yatırım yaparız ve bu önceliklere göre hareket ederiz.” dedi.


AAYB'nin Asya dışındaki projeleri de gözden geçirebileceğini söyleyen Alexander, şimdiye kadar yalnızca Mısır'da bir güneş enerjisi projesine kredi verildiği bilgisini de paylaştı.

Sermayesinin yüzde 75'i Asya'dan kaynaklansa da çok sayıda Avrupa, Kuzey Amerika ile bazı Doğu Afrika ve Latin Amerika ülkeleri de bankanın üyeleri arasında yer alıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor