Trump'ın damadı Kushner: Abbas ile görüşmeye hazırız

2018-06-25 10:26:39

ABD Başkanı Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın istemesi halinde kendisiyle görüşmeye hazır olduğunu belirtti.

 Filistin gazetesi Al Quds'e röportaj veren Jared KushnerABD'nin İsrail ile Filistin arasındaki barış müzakerelerinin yeniden başlaması için hazırladığı "Yüzyılın Anlaşması" planına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Filistin yönetimi katkı sunsa da sunmasa da ABD yönetiminin "Yüzyılın Anlaşması"nı yakında kamuoyuna açıklayacağını ifade eden Kushner, bu aşamada plana ilişkin detay vermekten kaçındı.

Geçmiş yıllarda sayısız hatalar yapılarak birçok fırsatın kaçırıldığını, bunun bedelini Filistin halkının ödediğini dile getiren Kushner, Filistin halkına hitaben, "Liderlerinizin henüz görmediği bir planı reddetmesine izin vermeyin. Dedelerinizin anlaşmazlıklarının çocuklarınızın geleceğini şekillendirmesine müsaade etmeyin." mesajını verdi.

Kushner ayrıca Filistin halkının liderlerini "açık fikirli" olmaları için cesaretlendirmesi gerektiğini dile getirdi.

Filistinli yetkililerin "Yüzyılın Anlaşması"nın zaman kaybından başka bir şey olmadığına ilişkin açıklamalarına da değinen Kushner, "Filistinli liderler 'korktukları' için bu tür açıklamalar yapıyor. Barış planını açıklayacağız. Bu plan onlara yeni fırsatlar sunacağı ve daha iyi bir hayata sahip olacakları için Filistin halkı bu plandan hoşlanacaktır." ifadelerini kullandı.

Kushner, Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın barıştan yana olduğunu söylediğini ve buna inanmaması için herhangi bir nedeni olmadığını, ancak Abbas'ın bir barış anlaşmasının sağlanması için yeterli "beceri" ve isteği olup olmadığına dair şüpheleri olduğunu ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor