Beyaz Saray ulusal güvenlik yetkilisi Moskova'ya gidiyor

2018-06-22 19:39:57 CRI

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Garrett Marquis, ABD Başkanı Trump'ın ulusal güvenlik işleri yardımcısı John Bolton'un önümüzdeki hafta Moskova'yı ziyaret ederek ABD-Rusya liderler görüşmesinin detaylarını ele alacağını duyurdu.

Bolton, Moskova temasları öncesinde 25-27 Haziran günlerinde Londra ve Roma'yı ziyaret ederek ABD'nin Avrupalı müttefikleriyle güvenlik konularını ele alacak.

Trump ve Putin'in Temmuz ayı ortasında bir araya gelmesi planlanıyor. Trump'ın aynı ay Avrupa ziyareti gerçekleştirmesi, Brüksel'de NATO zirvesine katılması ve İngiltere'ye resmi ziyaret gerçekleştirmesi bekleniyor.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Trump görüşmenin Beyaz Saray'da yapılmasını arzu ederken, Rusya tarafı görüşmenin üçüncü bir ülkede düzenlenmesinde ısrar ediyor.

Diğer yandan Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov da dün yaptığı açıklamada, Bolton'un Moskova'ya gerçekleştireceği ziyareti doğruladı, ancak Trump-Putin zirvesiyle ilgili bilgi vermedi.

Trump, uluslararası konferanslar sırasında Putin'le 2 kez görüştü, ancak iki lider arasında henüz resmi bir görüşme yapılmadı.

Trump bu yıl Mart ayında yeniden devlet başkanı seçilen Putin'i tebrik etti ve Putin'le "yakın gelecekte" görüşebileceğini söyledi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor