Rusya, ABD'nin ek gümrük vergilerine karşılı verecek

2018-06-20 19:18:30 CRI

ABD'nin tek taraflı olarak kalkıştığı ek gümrük vergisi uygulamalarına misilleme yapan ülkelere Rusya da katılıyor. Rusya, bazı ABD mallarına ek gümrük tarifeleri getirecek.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Oreşkin, dün yaptığı açıklamada, ABD'nin uyguladığı ticari korumacılık önlemlerinin Rus ekonomisine zarar vereceğini belirterek, ABD malları üzerinde benzer tedbirler alacaklarını ve ilgili ürünlerin listesini kısa süre içinde açıklayacaklarını duyurdu.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Oreşkin, ABD'nin, ithal ettiği çelik ve alüminyuma ek gümrük vergisi getirmesine karşı kendilerinin de bu ülkeden aldıkları bazı mallar için ek vergi uygulamasına gideceklerini söyledi.

Rus Bakan, alacakları karşı önlemlerin Rusya'nın, ABD'nin yeni ek vergilerinden kaynaklanan kayıplarını telafi edeceğini belirtip bu adımı atmakla Dünya Ticaret Örgütü'ndeki (DTÖ) haklarını kullandıklarını söyledi.

Rusya, Mayıs ayında Dünya Ticaret Örgütü'ne (WTO) gönderdiği mektupta, ABD'nin Rusya'dan ithal ettiği demir-çelik ve alüminyum ürünlerine vergi artışı uygulaması sonucu, Rusya'nın yılda 537 milyon ABD Doları kayba uğrayacağını ifade etti.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor