Putin: Japonya ile ‘Güney Kuril Adaları' sorununu görüşmeyi sürdüreceğiz

2018-05-27 15:17:10

Rusya ile Japonya arasında yaşanan 'Güney Kuril Adaları' sorununa dair konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, çözüm için Japonya tarafıyla görüşmeye devam edeceğini söyledi.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe, Putin'in daveti üzerine Rusya'ya resmi ziyaret gerçekleştirerek St. Petersburg'da düzenlenen Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'na katıldı.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Putin dün Moskova'da Abe ile görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Japonya ile 70 yıldır yaşanan Güney Kuril Adaları sorununun çözümüne dair soruyu cevaplayan Putin, Japonya ile ilişkilerin geliştirilmesini temenni ettiğini söyleyerek, "Daha fazla ilişki kurmak ve küresel doğanın kronik sorunlarının çözümü için barış anlaşmalarının yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden Japonya Başbakanı Abe ile ilişkilerimizin geliştirilmesine karar verdik. Güney Kuril Adaları sorununun çözümü için Japonya ile ortak çalışma komisyonları oluşturacağız ve ilişkilerimizi genel düzeyde geliştireceğiz. Şuan ilişkilerin geliştirilmesi için koşulların oluştuğunu ve barış anlaşmasının imzalanabileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor