Rusya: Japonya 2. Dünya Savaşı'nın sonucunu kabullenmeli

2018-05-24 16:04:10 CRI

Rusya Devlet Başkanı'nın yardımcısı Yuri Ushakov, dün yaptığı konuşmada, Rusya ve Japonya'nın gelecekte imzalayabileceği barış anlaşmasında, Japonya'nın 2. Dünya Savaşı'nda neden olduğu sonuçları kabul etmesi ve Güney Kuril Adaları'nı Rusya'ya geri vermesinin meşruluğunun belirlenmesi gerektiğini kaydetti.

Ushakov, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in davetlisi olarak, Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin 25-26 Mayıs günlerinde Rusya'ya resmi bir ziyaret gerçekleştireceğini ve Saint Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu'na katılacağını belirtti. Ushakov'a göre, bu sırada Putin ve Shinzo Abe barış anlaşmasının imzalanmasıyla ilgili sorunlar üzerine fikir alışverişinde bulunacak.

Güney Kuril Adaları, Rusya Uzak Doğu Kamçatka Yarımadası ve Japonya'daki Hokkaido arasında bulunuyor. Kuril Adaları'nın güneyindeki Habomai, Şikotan, Kunaşir ve Etorofu dahil dört ada Rusya tarafından Güney Kuril Adaları, Japonya tarafından ise Kuzey Toprakları olarak isimlendiriliyor. Rus tarafı, Japonya'nın Güney Kuril Adaları'nın iadesi talebinin, İkinci Dünya Savaşı'nın sonucunu yeniden tanımlamak için bir talep olarak değerlendiriyor. Ciddi anlaşmazlıklar nedeniyle, iki ülke şuna kadar bir barış anlaşmasına varamadı.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor