Ünlü yatırımcı: Çin'in bu hızla büyümesi bir mucize

2018-05-05 15:14:50 CRI

Ünlü yatırımcı: Çin'in bu hızla büyümesi bir mucize

ABD'li ünlü hisse senedi yatırımcısı Warren Buffett, Çin'in son on yıllarda kazandığı ekonomik başarıları bir “mucize” olarak nitelendirerek, Çin'e yatırımlarını genişleteceğini belirtti.

Dün ABD'nin Omaha kentinde düzenlenen Çin-ABD Yatırımcılar Forumu'na video konferans sistemiyle katılan Warren Buffett, Çin'in ekonomik başarılarını övgüyle değerlendirerek, bu başarıların arkasında yatan sebepler hakkında görüş bildirdi.

Çin'in ekonomik büyümesinin esas olarak Çinlilerin yaratıcı potansiyelinin başarıyla ortaya konmasından kaynaklandığını söyleyen Buffett, “Ekonomisini geliştirmek isteyen herhangi bir ülke Çin'in yaptığı gibi halkının yaratıcı potansiyelini açığa çıkarmalı.” ifadesini kullandı.

Çinlilerin hem akıllı hem de çalışkan olduklarını, bu yüzden ülkelerinin iyi bir ekonomik görünüme sahip olduğunu kaydeden Buffett, şirketinin bayrağı altındaki firmaların Çin gibi yüksek büyüme potansiyeline sahip büyük bir ekonomiye yatırımlarını artıracağını bildirdi.

Çin-ABD Yatırımcılar Forumu Yahoo Finance, Çin Genel Ticaret Odası (CGCC) ve ABD-Asya Kültür Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlendi. Çin ve ABD'den gelen yatırımcılar forumda geniş görüş alışverişinde bulundular.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor