Putin: Dünya Kupası hazırlıkları tamamlanmak üzere

2018-05-04 14:52:02 CRI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2018 Rusya Dünya Kupası hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Putin dün Soçi'de düzenlenen 2018 Rusya Dünya Kupası Organizasyon Komitesi Denetleme Konseyi toplantısına katıldı.

Putin, büyük baskı altında olmasına rağmen müsabakalara ev sahipliği yapacak bütün belediyelerin, vatandaşların yaşamına gerekli kolaylığı sağlaması, sorunsuz kamu ulaşım hizmeti sunması ve turistlere zengin kültürel etkinlikler düzenlemeleri gerektiğini vurguladı.

Vladimir Putin, Dünya Kupası'nı izlemek için Rusya'ya gelecek bütün futbolseverlere anında ve kaliteli sağlık hizmeti sağlanmasını ve ulaşım sisteminin taraftarlara ücretsiz olmasını talep etti.


FIFA'dan övgü

Putin toplantının ardından Rusya ziyaretinde bulunan Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği Başkanı (FIFA) Gianni İnfantino ile birlikte Soçi'de bulunan stadyum, bilet merkezi ve güvenlik çalışmalarını yerinde inceledi.

İnfantino, Dünya Kupası hazırlık çalışmalarını takdirle değerlendirerek Rusya'nın gerçek bir uzmanlık ruhu gösterdiğini ve Rusya'da unutulamaz bir Dünya Kupası yapılmasını beklediğini söyledi.

Rusya'da Dünya Kupası'nda kullanılacak tüm stadyumlar artık maçlara hazır durumda. Dünya Kupası'nın gerekli ihtiyaçlarını karşılayan stadyumların, mayıs sonunda FIFA'ya teslim edilmesi planlanıyor.

Rusya'dan futbolseverlere “taraftar pasaportu”

2018 Dünya Kupası'nı izlemeye gelen yabancı taraftarlar özel izleme kartı alarak ayrı kolaylıklardan faydalanacak. Taraftar maç bileti satın alarak özel izleme kartı için başvuruda bulunabilir. “Taraftar pasaportu” denilen kart sahibi Rusya'ya vizesiz giriş, ücretsiz ulaşım ve ücretsiz gezi gibi özel uygulamalardan yararlanabilecek.

Video hakem ilk kez sahnelenecek

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği Hakem Komitesi kısa süre önce 13 video yardımcı hakemi Rusya Dünya Kupası için görevlendirdi. Bu, maçlarda hata oranını azaltmayı amaçlıyor.

2018 Dünya Kupası için atanan 13 video yardımcı hakem ve bağlı oldukları konfederasyonlar şöyle:

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA): Massimiliano Irrati, Daniele Orsato, Paolo Valeri (İtalya), Bastian Dankert, Felix Zwayer (Almanya), Artur Dias, Tiago Bruno Lopes (Portekiz), Danny Makkelie (Hollanda), Pawel Gil (Polonya)

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL): Wilton Sampaio (Brezilya), Gery Vargas (Bolivya), Mauro Vigliano (Arjantin)

Asya Futbol Konfederasyonu (AFC): Abdülrahman El Jassim (Katar)

Türk hakem Cüneyt Çakır ile yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun da 2018 Dünya Kupası'nda görev yapacak.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor