ABD, ek gümrük vergilerinden muafiyeti uzattı

2018-05-01 16:06:42

Beyaz Saray, çelik ve alüminyum ihraç eden Avrupa Birliği (AB) ile bazı ülkelere yönelik ek gümrük vergisinden muafiyet süresinin uzatıldığını bildirdi.

Dün yapılan açıklamada, AB ile Kanada, Meksika, Arjantin, Avustralya ve Brezilya gibi ülkelerden ithal edilen çelik ve alüminyum ürünlerine yönelik ek gümrük vergilerine ilişkin müzakerelere zaman ayırmak için muafiyet süresinin uzatıldığı belirtildi.

Muafiyet süresi uzatılan ülkelerin üç kategoriye ayrıldığı bilgisi verilen açıklamada, birinci kategoride yer alan Kanada, Meksika ve AB'nin 1 Haziran'a kadar çelik ve alüminyumda ek gümrük vergisinden muaf tutulduğu ve 30 günlük müzakere sürecinin başlatılacağı ifade edildi.

İkinci kategorideki Arjantin, Avustralya ve Brezilya için tarih verilmezken, üçüncü kategoride bulunan Güney Kore'nin demir ve çelik ihracat kotası koyma konusunda ABD ile anlaştığı ve muafiyetin devam edeceği, ancak alüminyum ürünlerinden 1 Mayıs'tan itibaren vergi alınacağı bildirildi.

ABD'nin; Kanada, Meksika, AB, Avustralya, Arjantin, Brezilya ve Güney Kore'den çelik ve alüminyum ithalatında 23 Mart itibarıyla uyguladığı ek gümrük vergilerinden muafiyet süresi 1 Mayıs'ta doldu.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor