BM: Kısıtlayıcı ticari politikalar ekonomiye zarar veriyor

2018-04-28 15:12:23 CRI

BM Genel Sekreter Yardımcısı Amina J. Mohammed, küresel ekonominin genel olarak büyüdüğü günümüzde, kısıtlayıcı ticari politikaların uygulanmasının ekonomik büyümeye zarar vereceğini kaydetti.


Çin'in BM'deki daimi heyeti ile BM Ekonomik ve Sosyal İşler Birimi tarafından dün, ortaklaşa “çok taraflılığın korunması” konulu bir seminer düzenlendi.


Amina J. Mohammed, yaptığı konuşmada uluslararası toplumdan adil ve çok taraflı ticari sistemi korumak için ortak çaba harcamasını istedi.


Mohammed seminerde yaptığı konuşmada, “Çok taraflı ticari sistem, dışa açılma, küreselleşme ve modern ekonominin can damarıdır. Barış ve refah, çok taraflılığa destek taahhüdünün yerine getirilip getirilemeyeceğine bağlı,” ifadelerini kullandı.


Mohammed, kısıtlayıcı ticari politikaların işletme ve tüketicilerin çıkarlarına zarar verdiği gibi, çok taraflı ticari sisteme duyulan güveni de azalttığına işaret etti.


Mohammed, ayrıca Dünya Ticaret Örgütü çerçevesinde kabul gören, kurallara dayanan, dışa açılan, ayrımcılığı bir kenara bırakan ve adil çok taraflı bir ticari sistemin korunmasının müreffeh, sürdürülebilir ve kapsayıcı bir dünya için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor