Suriye konferansından 4,4 milyar dolarlık yardım taahhüdü çıktı

2018-04-26 14:53:13 CRI

Brüksel'de iki gündür devam eden "Suriye'nin ve Bölgenin Geleceğinin Desteklenmesi" konulu konferans sona erdi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden sorumlu üyesi Christos Stylianides, konferansın ardından katılımcıların Suriyeli sığınmacılar için yaptıkları yardım taahhütlerini açıkladı.

Stylianides, konferansta Suriye savaşına tek çözümün Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde yürütülen siyasi bir çözüm olacağı konusunda tüm katılımcıların mutabık kaldığına dikkati çekti.

"Bugün burada bulunan temsilciler bu yıl için toplam 4,4 milyar dolar yardım taahhüdünde bulundu." açıklamasını yapan Stylianides, katılımcıların gelecek yıl için ise ek 3,4 milyar dolarlık yardım taahhüdünde bulunduğunu aktardı.

Tüm taahhütlerin hızlı bir şekilde yerine getirilmesi gerektiğini vurgulayan Stylianides, geçen sene düzenlenen Suriye konferansının ardından 2017 sonunda toplam 7,5 milyar dolar elde edildiğini söyledi.

57 ülke ve 10 bölgeden gelen sivil toplum örgütleri ile BM'nin 19 kuruluşunun temsilcilerinin katıldığı konferansta, İngiltere'nin 2018 için 515 milyon avro, Almanya'nın da 1 milyar avro taahhüt ettiği öğrenildi.

Çin'in Suriye Sorunu Özel Elçisi Xie Xiaoyan, ülkesinin konferansta yeni yardım sözü vermemesine rağmen, Suriye krizinin patlak vermesinden bu yana toplam 740 milyon yuanlık insani yardım sunduğunu belirterek, bu yardımlara devam edeceklerini vurguladı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor