Alman işadamları ABD'nin ticaret politikasından kaygılı

2018-04-20 20:03:45

Almanya eski savunma bakanı ve danışmanlık şirketi Strategie Beratung Kommunikation AG (RSBK) Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Rudolf Scahrping kısa süre önce Çin Uluslararası Radyosu'na (CRI) özel açıklamalarda bulundu.

Scahrping, herhangi bir biçimdeki ticaret savaşının tüm dünya ülkelerini olumsuz etkilediği gibi, halklara da zarar getirdiğini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın göreve başlamasının ardından uygulamaya koyduğu bir dizi politikanın ve özellikle “Önce Amerika” siyasetinin, Alman işadamları için kaygı verici olduğunu dile getiren Scahrping, Alman hükümetinin bu girişimleri durdurmaya çalıştığını belirtti.

Ticaret fazlası konusunun tek başına değerlendirilmemesi gerektiğini kaydeden Scahrping ayrıca, Almanya'nın ABD ile olan dış ticaretinde büyük fazla olduğuna dikkat çekerek, sadece ticarete bakmanın, uzağı göremeyen ve gerçekleri göz ardı eden bir girişim olduğunu kaydetti.

Scahrping, istişarenin pekiştirilmesi ve tüm taraflar arasındaki ilişkilerin dengelenmesi durumunda doğru politikaların saptanabileceğini, böylece ortak kazanç gerçekleştirilebileceğini ifade etti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor