Esad: ABD'nin olası müdahalesi bölgede istikrarsızlığı artırır

2018-04-13 11:06:56 CRI

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ABD'nin Suriye'ye askeri müdahale tehdidinde bulunmasının, bölgede istikrarsızlığı artıracağını, dünya barışı ve güvenliğini tehdit edeceğini kaydetti.

Suriye Habar Ajansı'nın haberine göre, Esad dün İran dini lideri Ali Hamaney'in danışmanı Ali Ekber Velayeti'yle görüştü, terörle mücadele ve diğer bazı konular ele alındı. İran tarafı Suriye hükümetine verilen desteğin kararlılıkla süreceğini açıkladı.

Suriye'nin başkenti Şam'ın doğusundaki Doğu Guta'nın Duma ilçesinde 7 Nisan'da kimyasal silah saldırısı düzenlendiği, olayda çok sayıda sivilin öldüğü ve yaralandığı iddia ediliyor.

ABD Başkanı Donald Trump, 9 Nisan'da yaptığı konuşmada, kimyasal silah kullanmanın kabul edilemez bir şiddet eylemi olduğunu, ABD'nin kısa zaman içinde buna karşılık vermek için harekete geçebileceğini kaydetti.

Suriye Dışişleri Bakanlığı'ndan 11 Nisan'da yapılan açıklamada, ABD'nin Suriye'ye askeri müdahale tehdidinde bulunmasının vahşi ve durumu kötüleştiren bir girişim olduğu belirtilerek, asılsız “kimyasal silah saldırısı” iddiasının, ABD'nin harekete geçmesi için ikna edici bir bahane olmadığına işaret edildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor