IMF Başkanı Lagarde: Tüm ülkeler korumacılıktan uzak durmalı

2018-04-13 10:59:05 CRI

Uluslararası Para Fonu Başkanı Cahristine Lagarde, kısa süre önce Hong Kong'da yaptığı konuşmada, ithalat kısıtlama önlemlerinin uygulanmasının tüm dünyaya zarar getireceğini, tüm hükümetlerin herhangi bir biçimdeki korumacılıktan uzak kalması gerektiğini dile getirdi.

Lagarde, Bo'ao Asya Forumu'na katıldıktan sonra Hong Kong Üniversitesi Asya Global Enstitüsü'nde konuştu, Uluslararası Para Fonu'nun ekonomik büyüme perspektifine iyimser baktığını, ancak daha önce 2018 ile 2019 yılı için öngörülen yüzde 3,9 oranındaki küresel ekonomik büyümenin yavaşlamasını öngördüklerini belirtti.

Günümüzdeki 3 acil ve öncelikli görevi açıklayan Lagarde, “Her şeyden evvel ticari korumacılıktan uzak kalınmalıdır” dedi. Lagarde, küresel ekonomide mali ve finansal krizin önlenmesi gerekiğini vurguladı. IMF başkanı, tüm ülkelerin ekonomik büyümeye yararlı olan yöntemleri aramaları, özellikle yeni kalkınan piyasalar ve gelişmekte olan ülkelerin dalgalanan sermaye akışına müdahale etmek amacıyla döviz esnekliğini artırması gerektiğini savundu. Lagarde, son olarak sürdürülebilir ve daha fazla kişiye yarar sağlayabilecek uzun vadeli ekonomik büyüme gerçekleştirilmesinin önemine dikkat çekti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor