Rusya: Çatışmalarla ilgisi olmayan ülkeler müdahil olmamalı

2018-04-10 11:58:51

Suriye'de hükmet ordusuna ait bir hava üssünün füze saldırısına uğramasının ardından, Rusya tarafından yapılan açıklamada, Suriye'deki çatışmalarla ilgisi olmayan ülkelerin, duruma müdahil olmamaları gerektiği belirtildi.

Rusya, Humus'taki bir hava üssünü hedef alan ve çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden saldırının İsrail savaş uçakları tarafından düzenlendiğini iddia etti. İsrail tarafı henüz saldırıyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Rusya Devlet Başkanı Basın Sekreteri Dmitri Peskov, Rusya'nın İsrail tarafıyla temasları sürdürdüğüne işaret ederek, “Suriye'de vaziyet halen gergin, kimse Suriye'de gerginliğin tırmanasına yol açacak girişimlerde bulunmamalı” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı internet sitesinde Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov adına yapılan açıklamada, “Söz konusu saldırı, Suriye'de durumun çok tehlikeli olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır, bazı ülkelerin Suriye yönetiminden onay almadan terörle mücadele bahanesiyle Suriye topraklarına girmesi, gizli amaçlar taşımaktadır” denildi.

Öte yandan Suriye Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Humus'taki Tayfur askeri havaalanına düzenlediği saldırıyı Suriye ordusunun terörle mücadele alanında kazandığı başarılara verilen dolaylı bir yanıt olarak niteledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor