IOC: Kuzey Kore ile işbirliği yoğunlaştıracağız

2018-03-31 19:38:29

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach bugün Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin (Kuzey Kore) başkenti Pyongyang'da yaptığı açıklamada, IOC'nin Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları ve Beijing Kış Olimpiyat Oyunları'na katılımı konusunda Kuzey Kore ile mutabık kaldıklarını, IOC'nin Kuzey Koreli sporcuların uluslararası spor etkinliklerine katılmasına destek sağlayacağını açıkladı.

Bach liderliğindeki IOC heyeti, 29-31 Mart'ta Kuzey Kore'yi ziyaret etti. Bach ziyaret süresince, Kim Jong-un dahil çok sayıda Kuzey Kore lideriyle bir araya geldi ve bazı spor salonlarını ziyaret etti.

Bach ziyaret bitiminde havalimanında yaptığı açıklamada, IOC'in Kuzey Koreli sporcuların Yaz ve Kış Olimpiyat Oyunları dahil çeşitli uluslararası yarışmalara katılmaları ve antrenman yapmalarına destek sağlayacağını, böylece Kuzey Koreli sporcuların yüksek performans gösterebileceklerini kaydetti.

Kim Jong-un, Bach ile yaptığı görüşmede, Kuzey Koreli sporcuların Pyeongchang Kış Olimpiyat Oyunları'na katılması konusunda sağlanan desteklerden dolayı, IOC'ye teşekkür etti. Pyeongchang Kış Olimpiyat Oyunları'nın Güney Kore-Kuzey Kore uzlaşması için özel bir önem taşıdığına dikkat çeken Kim, Kuzey Kore ve IOC arasındaki işbirliğini geliştirmeye hazır olduklarını belirtti.    

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor