ABD: Kore nükleer sorunu “doğru yönde” ilerliyor

2018-03-29 15:12:04 CRI

ABD Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Kore nükleer sorununun “doğru yönde” ilerlediğine dikkat çekerek, son gelişmelere temkinli ve iyimser tavırla yaklaşan ABD'nin söz konusu süreci ilerletmeye devam edeceğini belirtti.

Sarah Sanders dün düzenlenen basın toplantısında, Kore nükleer sorununun “doğru yönde” ilerleyerek, önemli bir gelişme kaydettiği görüşünde olduklarını ve söz konusu süreci ileriye doğru ilerletmeye devam edeceklerini kaydetti.

Sanders, Kuzey Kore lideri Kim Yong-un'un Çin ziyaretine ilişkin olarak ise, ziyaretle “olumlu sinyal” verildiğini ifade etti.

Sözcü, temkinli ve iyimser tavrın korunacağına ve Başkan Donald Trump ile Kim Yong-un arasında Mayıs sonunda yapılacak görüşme için ellerinden geleni yapacaklarına işaret etti.

Sözcü, ABD ve Kuzey Kore liderleri arasındaki görüşmenin bir an önce gerçekleştirilmesini beklediklerinin, ancak görüşmenin “uygun” bir şekilde yapılmasının da güvence altına alınması gerektiğinin altını çizdi.

Aynı gün ABD Başkan Donald Trump da Twitter hesabından, Kim ile görüşmeyi beklediğini dile getirdi ve ABD'nin Kuzey Kore'ye uyguladığı “baskı politikasının” sürdürüleceğini vurguladı.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor