Beyaz Saray'dan Kuzey Kore'ye taahhüdünü yerine getirme çağrısı

2018-03-10 16:02:28

ABD Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders dün yaptığı açıklamada, Kuzey Kore'nin somut önlemler alarak verdiği taahhüdü yerine getirmesi durumunda, Başkan Trump'ın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüşmeyi kabul edeceğini açıkladı.

Sarah Sanders dün düzenlenen olağan basın toplantısında yaptığı konuşmada, Kuzey Kore'nin bu kez nükleer silahlardan vazgeçme ve nükleer denemeleri durdurma gibi konularda önemli taahhütlerde bulunduğunu belirtti. Sarah Sanders konuşmasında, ABD'nin iki ülke liderlerinin bir araya gelmesinden önce Kuzey Kore'nin yarımadayı nükleerden arındırma çalışmalarını başlatması gibi alacağı somut önlemlerin beklentisi içinde olduğunu dile getirdi.

Trump dün akşam geç saatlerde sosyal medya aracılığıyla yaptığı konuşmada, “Kuzey Kore ile bir anlaşmaya varmanın arifesindeyiz, eğer bu konudaki çalışmalar tamamlanırsa dünyaya yararı büyük olacaktır” dedi.

Trump, söz konusu anlaşmanın somut içeriğiyle ilgili detaylı bilgi vermedi.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson dün erken saatlerde yaptığı konuşmada, ABD ve Kuzey Kore diyaloguyla ilgili koşulların henüz olgunlaşmamasına rağmen, ABD'nin ikili diyalogdan yana açık tavır sergilediğini belirtti. Tillerson ayrıca, ABD ve Kuzey Kore liderleri görüşmesinin tarihi ve yerinin birkaç hafta sonra belirleneceğini sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor