El-Fetih, Arap ülkelerini ABD'nin Kudüs tutumuna karşı çıkmaya çağırdı

2018-03-05 18:13:01

Filistin Ulusal Kurtuluş Hareketi El-Fetih'in Devrim Kurulu ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul etmesine karşı çıkmak için Arap ülkelerinin tedbirler alması çağrısında bulundu.

El-Fetih'in Devrim Kurulu dün Ramallah'da toplantı düzenledikten sonra bir bildiri yayımladı. Bildiride, Kudüs'ün aidiyetiyle ilgili ABD'nin tutumunun hukuki anlam taşımadığı ve Doğu Kudüs'ün sonsuza kadar Filistin'in başkenti olduğu kaydedildi. Bildiride, Filistin, Arap ve İslam dünyası tarafından kabul edilen bu gerçeği değiştiren herhangi bir girişimi kabul edilmeyeceği belirtildi.

Arap ülkelerinin Filistin meselesini unutmaması çağrısında bulunulan bildiride, bundan sonraki Arap Birliği toplantılarında ilgili tarafların Filistin'in çağrısına önem vermesi ve Filistin devletine gerekli desteğin nasıl verilmesinin ele alınması gerektiği ifade edildi.

Bildiride ayrıca, İsrail'in Filistin işgalinin sona erdirilmesi ve çıkmaza giren Filistin-İsrail barış görüşmelerinin yeniden kurulması için uluslararası toplumun Filistin meselesiyle ilgili yapıcı girişimleri ve gerekli tedbirleri alması çağrısında bulunuldu.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor