Guterres, Nijerya'daki saldırıyı kınadı

2018-03-03 14:34:53

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, dün sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada, aşırıcı örgüt Boko Haram'ın Nijerya'nın kuzeydoğusunda 3 insani yardım görevlisini öldürmesi olayını kınadı.

Guterres'in sözcüsü Stephane Dujarric dün yaptığı açıklamada, Genel Sekreter'in saldırıdan etkilenen insani yardım personeli ve yakınları ile Nijerya hükümeti ve halkına geçmiş olsun, yaralılara da acil şifa dileklerini sunduğunu belirtti.

Sözcü Dujarric, sivil halkı ve sivil tesisleri hedefleyen saldırının, uluslararası insanlık hukuka aykırı olduğunu ve suçluların cezalandırılması gerektiğini vurguladı.

Dujarric, saldırının ardından olay yerine yakın bir kasabada bulunan 40'tan fazla insani yardım görevlisinin tahliye edildiğini, yardım misyonunun da geçici olarak durdurulduğunu duyurdu.

Boko Haram örgütü, önceki gün Nijerya'nın kuzeydoğu bölgesinde yer alan Borno eyaletindeki bir askerî üsse saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda 4 asker, 4 polis ve 3 insani yardım görevlisi hayatını kaybederken, 1 insani yardım görevlisinin ağır yaralandığı, 3 kişinin de kayıp durumda olduğu bildirildi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor