ABD'de faiz artışı uygulanacak

2018-02-28 11:16:12 CRI

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, dün yaptığı konuşmada, ABD Federal Rezerv'in faiz artışını adım adım uygulamasının, istihdam ve fiyat istikrarının gerçekleştirilmesine yardımcı olacağını kaydetti.

Powell, dün ABD Kongresi'nin alt kanadı Temsilciler Meclisi'nde para politikasıyla ilgli oturumda yaptığı konuşmada, ABD ekonomisinin istikrarlı ve sağlıklı büyümesi ve istihdam piyasasının sürekli bir şekilde iyileşmesinin, aile geliri ve tüketim artışını hızlandırmaya devam edeceğini ifade etti. Powell, bununla birlikte bu sene ABD'deki enflasyon oranının da yükselebileceğini belirtti.

Powell, daha aktif bir şekilde uygulanan mali politikanın ekonomik büyümeyi arttıracağını, yurt dışından gelen büyük talebin ihracattaki istikrarlı büyümeye etkin bir şekilde destek sağlayacağını da ifade etti.

Finansal koşulların hâlâ gevşek tutulduğuna değinen Powell, şu an ABD Federal Rezerv'in ekonomik büyüme, istihdam piyasası ve enflasyonun perspektifiyle ilgili değerlendirmesinin değişmediğini sözlerine ekledi.

ABD Federal Rezerv'inden yetkililer, bu sene üç kez faiz artışının uygulanacağını belirttiler. Federal Rezerv'in Mart ayındaki para politikasıyla ilgili olağan toplantıda bir kez daha faiz artışı uygulanmasıyla ilgili karar vermesi öngörülüyor.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor