Ivanka Trump Güney Kore’de

2018-02-24 15:06:50 CRI

Ivanka Trump Güney Kore’de

Güney Kore Cumhurbaşkanı Moon Jae-in, Kore Yarımadası'nın nükleer silahtan arındırılmasına ilişkin diyalogun Güney ve Kuzey Kore arasındaki diyalogla eş zamanlı ilerletilmesi gerektiğini vurguladı.


Moon Jae-in, dün ülkeyi ziyaret eden ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı, yardımcısı ve danışmanı Ivanka Trump'ı kabul etti.


Moon Jae-in, görüşmede Kore Yarımadası'nın nükleer silahtan arındırılmasına ilişkin diyalogun Güney ve Kuzey Kore arasındaki diyalogdan koparılmaması gerektiğine vurgu yaparak, bunun için Güney Kore ve ABD'nin işbirliğini yoğunlaştırarak güçlendirmesi gerektiğini kaydetti.


Geçen 25 yıl içinde, Güney Kore ve ABD hükümetlerinin Kore Yarımadası'nın nükleer silahtan arındırılmasını sağlayamadıklarına işaret eden Moon Jae-in, bu hedefe ulaşabilmek için iki ülkenin de halihazırda oluşan fırsattan faydalanmasını istediğini söyledi.

Ivanka Trump görüşmede, ziyaretinin Güney Kore-ABD ittifakının güçlenmesine ve iki halk arasındaki dostluğun pekişmesine yardımcı olmasını umduğunu ifade etti.


Ivanka Trump başkanlığındaki heyet dün Güney Kore'ye vardı. Ivanka Trump, bugün ve yarın Kış Olimpiyat Oyunları'ndaki bazı maçları izleyecek ve ayrıca yarın düzenlenecek kapanış törenine katılacak.


Öte yandan, üst düzey bir Kuzey Koreli heyetin yarın Güney Kore'yi ziyaret ederek, Kış Olimpiyat Oyunları'nın kapanış törenine katılması bekleniyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor