İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı

2018-02-19 18:22:50 CRI

İsrail ordusu, 17 Şubat'taki bombardımanın ardından bu sabah Gazze'nin güneyine bir hava saldırısı daha düzenledi. Saldırıda ölen veya yaralanan olmadığı belirtildi.

Filistin güvenlik kuvvetleri, İsrail ordusuna bağlı F-16 tipi savaş uçaklarının, Refah kentinin doğusunda yer alan bir tarlaya onlarca top mermisi fırlattığını, saldırıda ölen veya yaralanan olmadığını bildirdi. Bombardımanın ardından tarlada derin bir çukur oluştu. Çukurun Filistinli direnişçilere ait bir yer altı geçidi olduğu düşünülüyor.

İsrail ordusu, bugün bir açıklama yaparak, bahsi geçen hava saldırısının birkaç gün önce Gazze'den yapılan roket saldırısına bir misilleme olduğunu ve bugün Gazze'nin güneyinde yer alan Hamas'a (Filistin İslami Direniş Hareketi) ait bir tüneli vurduklarını dile getirdi. Açıklamada, İsrail ordusunun Gazze'den gelen tüm saldırılara karşılık vermeye devam edeceğine dikkat çekilerek, Hamas'ın, düzenlediği roket saldırılarının sonuçlarına katlanması gerektiği vurgulandı.

İsrail ordusuna ait tanklar ve savaş uçakları, 17 Şubat'ta Hamas'ın Gazze'deki hedeflerini vurmuştu. Saldırıda, iki Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirilmişti.  İsrail ordusu, bu saldırının aynı gün İsrail askerlerine yönelik bir bombalı saldırıya karşılık olarak düzenlendiğini kaydetmişti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor