Londra'da Köpek Yılı kutlamaları düzenlendi

2018-02-19 15:42:36

İngiltere'nin başkenti Londra'nın Trafalgar Meydanı'nda dün şimdiye kadarki en büyük ölçekli Bahar Bayramı kutlamaları düzenlendi.

Londra'daki Çin Asıllı İşadamları Derneği, Çin'in geleneksel Ay takvimine göre 16 Şubat'ta başlayan Köpek Yılı nedeniyle kutlama etkinlikleri düzenledi. Etkinliğe on binlerce İngiliz vatandaşıyla birlikte Çinli ve yabancı turistler katıldı.

“Çin-İngiltere ilişkilerinin altın dönemini kutlamak” temalı etkinlik kapsamında aslan ve ejder dansı gösterileri yapıldı, gösterilerde 50 kişilik gruplar görev aldı.

Etkinliğe sekizinci defa katılan Çin'in Londra Büyükelçisi Liu Xiaoming, Trafalgar Meydanı'nda düzenlenen Çin Yeni Yılı kutlamalarının ölçeğinin gitgide büyüdüğünü, özel programların da zenginleştiğini belirtti. Büyükelçi, söz konusu kutlamaların Londra'da yılın başında yapılan önemli bir kültür etkinliği olduğu gibi Çin ile İngiltere arasındaki dostluk ilişkilerinin pekiştirilmesine de katkı yaptığını söyledi.

Londra'nın Trafalgar Meydanı'nda 16 yıldır devam eden Çin Yeni Yılı etkinlikleri, Çinli ve İngiliz izleyicilerin büyük beğenisini kazanıyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor