Çin ve Şili liderleri bir araya geldi

2018-01-30 15:22:26

Çin Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi Başkanı Zhang Dejiang ile Şili Senatosu Başkanı Andres Zaldivar Beijing'de dün bir araya geldi.

Zhang Dejiang görüşmede, Çin Ulusal Halk Meclisi'nin Şili meclisi ile olan dostça temaslarının daha da yoğunlaştırılmasına büyük önem verdiğine işaret ederek, iki tarafın işletmeler arası işbirliğine, özellikle yatırım işbirliğine güçlü destek sağlamaları gerektiğini kaydetti. Zhang ayrıca yatırımcıların yasal haklarının güvence altına alınması için elverişli koşulların yaratılmasını arzuladığını belirtti.

Zhang Dejiang görüşmede ayrıca, Çin Ulusal Halk Meclisi ile Şili meclisinin devlet yönetim deneyimlerini etkin şekilde paylaşmaları, böylece çeşitli risk ve meydan okumalarla daha iyi şekilde başa çıkmaları gerektiğini ifade etti.

Andres Zaldivar görüşmede yaptığı konuşmada, Şili meclisinin Çin Ulusal Halk Meclisi ile olan dostça temasları derinleştirmeye, ikili temas mekanizmasının rolünü yeterince pekiştirmeye ve ikili ilişkilerin geliştirilmesine yardım sağlamaya hazır olduklarını belirtti. Andres Zaldivar ayrıca, Şili'nin eskiden olduğu gibi Tek Çin ilkesine sadık kalacağının altını çizdi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor