“Yeni yaptırımlar sadece ABD'li işletmelere zarar verir”

2018-01-27 15:16:32 CRI

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Rusya'ya uyguladığı yeni tur yaptırımın, sadece ABD'li işletmelere zarar vereceğini belirtti.

ABD Maliye Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, Rusya'ya yeni tur yaptırım uygulanacağı duyuruldu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın web sitesinde aynı gün yayınlanan açıklamada ise, ABD'nin Rusya ile her türlü iletişimi durdurma hakkının bulunduğu ve Rusya'nın da buna karşılık verme hakkını saklayacağı belirtildi.

Açıklamada, ABD'nin anlamsız yaptırımlarının yarar sağlamak yerine, sadece ABD'li işletmelere zarar vereceğine işaret edildi.

Açıklamada, “ABD, Rusya'nın Ukrayna sorununa müdahale etmesini bahane ederek, Rus vatandaşlarına ve işletmelerine yaptırım yoluyla, Rusya'ya baskı uygulamaya devam ediyor. Ancak bu eylem, ABD'nin Ukrayna iç savaşını kışkırttığı gerçeğini gizleyemiyor.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca, ABD'nin Rusya Büyükelçisi'nin yaptırımlardan birkaç saat önce, “The Moscow Times” gazetesinde yayımlanan makalesinde, ABD ile Rusya arasındaki ilişkileri iyileştirme niyetini açıkladığına işaret edilerek, ancak ABD yönetiminin uygulamalarının bunun tam tersini gösterdiği kaydedildi.

ABD Maliye Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklamada, Ukrayna ve Kırım sorunları nedeniyle Rusya'ya baskı yapmak amacıyla, 9 Rus işletmesi ile 21 Rus vatandaşına yaptırım uygulanacağı duyurulmuştu.Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor