İsrail'in Amman Büyükelçiliği yeniden açılacak

2018-01-19 17:43:00

İsrail ve Ürdün arasında varılan bir anlaşmayla İsrail'in Amman Büyükelçiliği'nin en kısa süre içinde kapsamlı bir biçimde yeniden çalışmaları başlatacağı açıklandı.

İsrail Başbakanlık Ofisi'nden dün yapılan açıklamada, İsrail hükümetinin geçen yılın Temmuz ayında İsrail'in Amman Büyükelçiliği'nde meydana gelen silahlı şiddet olayıyla ilgili kanıt ve ipuçlarını araştırmaya devam edeceği ve gelecek birkaç haftada karar vereceği bildirildi.

Ürdün Hükümet Sözcüsü Muhammed El Momani, aynı gün yaptığı açıklamada, şiddet olayından dolayı İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın Ürdün'e bir özür mektubu göndererek iki Ürdünlünün ölümüyle ilgili yakınlarının yaşadıkları acıyı telafi edeceğini ve olayın yargı araştırmasını sürdüreceğini ifade etti.

Muhammed El Momani, Ürdün'ün katilin ağır şekilde cezalandırılmasıyla ilgili talebini İsrail'in karşılaması durumunda iki ülke arasındaki ilişkileri yeniden değerlendireceklerini ve İsrail'in Amman Büyükelçiliği'nin yeniden açılmasını düşüneceklerini belirtti.

23 Temmuz 2017'de İsrail'in Ürdün Büyükelçiliği'nde bir silahlı şiddet olayı ortaya çıkmış ve olayda 2 Ürdünlü hayatını kaybetmişti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor