Malezya Başbakanı: Terörizme asla taviz vermeyeceğiz

2018-01-08 15:40:09 CRI

Malezya Başbakanı Necip Rezak, 6 Ocak'ta ülkesinin başkenti Kuala Lumpur'da yaptığı konuşmada, Malezya hükümetinin terörizme asla taviz vermeyeceğini belirtti.

Necip Rezak, aynı gün düzenlenen “Uluslararası Güvenlik Diyalogu”nun kapanış töreninde yaptığı konuşmada, IŞİD terör örgütünün büyük darbe yemesine rağmen, örgütün hâlâ Güneydoğu Asya ve Malezya'ya ciddi tehdit oluşturduğuna işaret etti.

Malezya'nın yeterince hazırlıklı olarak terörizme karşı yüksek derecede uyanık kalması hususuna dikkati çeken Rezak, aynı zamanda polis makamlarının olası terör saldırılarını önleme ve mücadele etme kabiliyetinin güvence altına alınması gerektiğini ifade etti.

Müslümanların tarafsız olması gerektiğini vurgulayan Rezak, müslüman dünyasındaki liderlerin belli bir yol haritası çizerek tüm dünyaki müslümanlara tarafsız dini ruhu tanıtmaları çağrısında bulundu. Necip Rezak, dini uzmanlar ve kuruluşların aşırı dincilikle mücadele için önlem niteliğindeki söylem ve uygulamalarını ortaya koymaları arzusunu da dile getirdi.

Malezya İçişleri Bakanı Yardımcısı Davud Nur Jazlan Muhammed, diyalog toplantısında yaptığı açıklamada, Malezya polis makamlarının 2013-2017 yılları arasında Malezya'yı hedef alan 19 terör saldırısını önlediğini belirtti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor