BM'den Kabil'deki saldırıya kınama

2018-01-06 15:39:58 CRI

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Afganistan'ın başkenti Kabil'de önceki gün düzenlenen terör saldırısını şiddetle kınadığını açıkladı.


Güvenlik Konseyi tarafından dün yapılan açıklamada, “vahşi ve korkak” saldırı en sert dille kınanırken, saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları ile Afganistan hükümetine başsağlığı ve yaralılara geçmiş olsun dileğinde bulunuldu.


Söz konusu terör eylemlerini uygulayan, düzenleyen ve destekleyenlerin cezalandırılması gerektiği vurgulanan açıklamada, bütün ülkelerin uluslararası yasalar ve Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararlarına göre, Afganistan hükümetiyle aktif şekilde işbirliği yürütmesi talep edildi.


Terörizmin her türlüsünün uluslararası barış ve güvenlik için en ciddi tehditlerden biri olduğunun altı çizilen açıklamada, bütün terör girişimlerinin, hangi amaçla, nerede ve kimler tarafından düzenlenirse düzenlensin suç olarak görüleceği yinelendi.


Açıklamada ayrıca, bütün ülkelere terör girişimlerinin uluslararası barış ve güvenliğe yönelik tehditlerini engellemek için ellerinden geleni yapması çağrısında bulunuldu.


Afganistan'ın başkenti Kabil'de önceki gün düzenlenen intihar saldırısında, büyük çoğunluğu polis olmak üzere en az 20 kişi ölmüş, 30'dan fazla kişi yaralanmıştı. Saldırının sorumluluğunu radikal terör örgütü IŞİD üstlenmişti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor