Putin Rusya'nın kalkınma hedeflerini anlattı

2017-12-24 16:35:37 CRI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın geleceğe yönelik kalkınma hedeflerini anlattı.

Dün düzenlenen Birleşik Rusya Partisi'nin 17'inci kongresinde konuşan Putin, Rusya'nın istikrarlı kalkınması için gereken teminatları sıraladı. İlk olarak insan hak ve özgürlüklerini koruma çalışmalarının güçlendirilmesi ve demokrasinin bir adım daha genişletilmesi gerektiğini ifade eden Putin, ikinci olarak mevzuatın iyileştirilmesinin önemine işaret etti. Üçüncü olarak da eşitlik ve karşılıklı güven temelinde Batılı ve Doğulu ülkelerle ilişkilerini geliştirmeleri gerektiğini söyleyen Putin, ancak kamu güvenliği ve ulusal çıkarlarından taviz vermeyeceklerinin altını çizdi.

Rusya'nın dünyanın en büyük 5 ekonomisi arasındaki konumunu güçlendirmenin dışında, kişi başına düşen Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) bakımından da dünyanın önde gelen ülkelerine yaklaşması gerektiğini kaydeden Putin, "Kişi başına düşen GSYH, teknolojik ve ekonomik kaliteyi, işgücünde verimlilik seviyesini ve halkın refahını gösteriyor. Bunun için ülkenin altyapısını radikal biçimde değiştirmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Birleşik Rusya Partisi'nden aynı gün yapılan açıklamada, gelecek yılki seçimlere bağımsız aday olarak katılacağını açıklayan Putin'i destekleyecekleri belirtildi.

Rusya Federasyonu Komünist Partisi de bugün yaptığı açıklamada, 2018 devlet başkanlığı seçimlerinde Lenin Devlet Çiftliği Müdürü Pavel Grudinin'i aday gösterdiklerini bildirdi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor