Çin'den Trump'a işbirliği çağrısı

2017-12-19 14:52:31

     Çin'in Washington'daki büyükelçiliği, ABD'nin dün yayınladığı ulusal güvenlik stratejisinin Çin'i ilgilendiren kısımları üzerine bir açıklama yaparak, ABD'ye çifte kazanca dayalı işbirliği çağrısı yaptı.

     Çin'in Washington'daki büyükelçiliği dün yaptığı açıklamada, ABD'nin bir yandan ulusal güvenlik stratejisinde Çin'i ortak olarak görürken, öbür yandan da Çin'i olası düşman olarak kabul ettiğine işaret ederek, bunların birbiriyle çeliştiğini söyledi.

ABD'nin Çin'in gelişimini anlayışla karşılaması gerektiğine dikkat çeken Çin'in Washington'daki büyükelçiliği, ABD'nin sıfır toplamlı oyuna dayalı eski düşünceden uzak durması, Çin ile el ele vererek, çifte kazanca dayalı işbirliğini pekiştirmesi çağrısı yaptı.

Çin'in dünya barışının koruyucusu, küresel gelişmenin katkı sağlayıcısı ve uluslararası düzenin kararlı savunucusu olduğuna değinen Çin'in Washington'daki büyükelçiliği, Çin ve ABD işbirliği yaparsa çifte kazanca kavuşabilecekken, birbirlerine direnmeleri halinde ise her iki tarafa zarar geleceğini kaydetti.

 Büyükelçilik, ABD'nin Çin ile el ele vererek, insanoğlunun ortak kader topluluğunun oluşturulması için ortak katkı sağlaması çağrısı yaptı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor