BM'den ABD'ye insan hakları uyarısı

2017-12-19 10:22:10

 BM Aşırı Yoksulluk ve İnsan Hakları Özel Raportörü Philip Alston, Trump liderliğindeki ABD yönetiminin ileri koyduğu politikaların ABD'deki yoksulluk sorununu daha da kötüleştirebileceğini, ABD rüyasının suya düşebileceğini açıkladı.

 BM İnsan Hakları Konseyi tarafından bağımsız uzman olarak kabul edilen Alston, kısa süre önce ABD'in bazı eyaletlerinde gezi yaparak yerinde araştırma ve analiz yaptı.

  Eskiden dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan ABD'nin şu an eşitsiz toplumun temsilcisi olduğuna dikkat çeken Alston, bazı Amerikan siyasetçilerle medya kuruluşlarının bu konuda asılsız yorumlar yaptıklarını söyledi.

ABD Nüfus Sayım İdaresi'nin Eylül ayı verilerine göre, 40 milyon Amerikan vatandaşı yoksulluk içinde yaşıyor. Bu sayı, toplam ABD nüfusunun sekizde birini oluşturuyor.

Alston, ABD'de yoksulluk çeken beyaz tenli Amerikan vatandaşı sayısının Afrika uyruklu Amerikan vatandaşı sayısına göre 8 milyon daha fazla olduğunu vurguladı.

ABD'de uygulanan vergi ve toplumsal yardım politikalarının en çok yoksul olan Amerikan vatandaşlarına, felaket niteliğinde, olumsuz etkiler getirebileceğini söyleyen Alston, ABD'de toplumsal eşitsizliğin daha da ağırlaşabileceğini kaydetti.  

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor