BM temsilcisi Kuzey Kore'yi ziyaret etti

2017-12-10 16:41:52

BM Genel Sekreter Yardımcısı Jeffrey Feltman, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ne (Kuzey Kore) gerçekleştirdiği resmi ziyaret hakkında bilgi verdi. Feltman, Kore Yarımadası'ndaki gerginliğinin bir an önce yumuşatılması ve sorunun esas olarak diplomatik yollardan çözülmesi gerektiğini açıkladı. 


  Feltman, 8 Aralık'ta 4 gün süren KDHC ziyaretini tamamladı. Feltman'ın ziyareti süresince, KDHC Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho başta olmak üzere bazı üst düzey yetkililerle görüştüğü belirtiliyor. Taraflar, Kore Yarımadası'ndaki nükleer sorununun en gergin ve riskli küresel güvenlik sorunu olduğu yönünde hemfikir.


Feltman, KDHC nezdinde BM Güvenlik Konseyi kararlarının yerine getirilmesinin aciliyetini ifade etti. Feltman, KDHC'nin mevcut durumu yanlış değerlendirmemesi gerektiğini, uluslararası toplumun barışçı çözüm bulmaya çalıştığını vurguladı.


KDHC 29 Kasım'da ABD topraklarını vurabilecek Mars-15 tipi balistik füze test ettiğini açıklamıştı. ABD ve Kore Cumhuriyeti buna mukabil 4-8 Aralık günlerinde büyük ölçekli bir ortak askeri tatbikat gerçekleştirdi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor