“Uluslararası toplum sığınmacıların Libya'dan çıkarılmasını destekliyor”

2017-11-30 20:00:57 CRI

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, bugün yaptığı açıklamada, Avrupa ve Afrika'daki 9 ülke ile BM, AB ve Afrika Birliği'nin, yasadışı olarak Libya'ya giren göçmenlerin acilen ülkelerine geri gönderilmesi konusunda anlaştığını kaydetti.

Fildişi Sahili'nin Abidjan kentinde düzenlenen 5. Afrika Birliği-Avrupa Birliği Zirvesi'ne katılan Macron, Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, Çad, Nijerya, Libya, Kongo Cumhuriyeti ve Fas gibi ülkelerin yanı sıra, BM, AB ve Afrika Birliği'nin temsilcileriyle önceki akşam bir araya geldi.

Macron, görüşmede Afrikalı göçmenlerin Libya'dan çıkarılması için acilen harekete geçilmesinin kararlaştırıldığını dile getirdi.

Görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Macron, söz konusu kararın önümüzdeki birkaç gün veya birkaç hafta içinde hayata geçirileceğini kaydederek, insan kaçakçılarının terör örgütleriyle bağlantısı bulunması nedeniyle acilen cezalandırılması gerektiğine işaret etti.

BM, AB ve Afrika Birliği yetkilileri de yaptıkları açıklamalarda, insan kaçakçılığıyla mücadeleyi artırma ve Afrikalı gençlere daha fazla istihdam fırsatı yaratma çağrısında bulundu.

Macron, önceki gün yaptığı bir konuşmada da, Afrikalı göçmenlerin Libya'da köle olarak satıldığı iddialarına ilişkin sığınmacıların geçişini sağlayan şebekelerle mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor