Putin, Kuzey Kore'ye yaptırım kararını imzaladı

2017-10-17 11:47:35

 Rusya, BM güvenlik Konseyi'nin 30 Kasım 2016'da onayladığı 2321 sayılı karar doğrultusunda Kuzey Kore'ye belli yaptırımlar uygulayacak.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, nükleer silah ve füze denemeleri nedeniyle Kuzey Kore'ye yönelik birtakım kısıtlamalar içeren BM Güvenlik Konseyi kararının uygulanmasını öngören kararnameyi imzaladı.

Putin, tüm uyarılara rağmen nükleer silah ve füze denemelerini sürdüren Kuzey Kore'ye yanıt olarak kabul edilen 30 Kasım 2016 tarihli BM Güvenlik Konseyi kararının uygulanması için önlemler alınmasını öngören kararnameyi imzaladı.

14 Ekim'de yürürlüğe girdiği belirtilen kararnameye göre Putin, Kuzey Kore'yi temsil eden kişi veya gruplarla bilimsel ve teknik işbirliğini durdurma talimatı verdi.

Kısıtlanan ürünler listesinde 500 ABD dolarından daha değerli halı ve goblen ile 100 ABD dolarından daha değerli porselen ve Çin porseleni ürünleri gibi lüks tüketim malzemeleri de yer aldı.

Kararnamede Pyongyang'ın nükleer programıyla ilişkili 11 Kuzey Kore vatandaşına ve 10 Kuzey Kore şirketine yaptırım uygulanması da öngörülüyor.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor