Perinçek: 19. Kongre Çin ve dünya için büyük önem taşıyor

2017-10-17 10:47:06

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 18 Ekim'de Çin'de yapılacak Çin Komünist Partisi (ÇKP) 19. Ulusal Kongresi'nin Çin ve tüm dünya için büyük önem taşıdığını söyledi.

Doğu Perinçek 16 Ekim'de Çin Uluslararası Radyosu Türkçe Servisi'ne yaptığı özel açıklamada, ÇKP liderliğindeki Çin halkının sosyal ve ekonomik gelişmede büyük başarılar kaydettiğine işaret ederek, “Bu başarılar sadece Çin halkının ve Xi Jinping liderliğindeki ÇKP'nin başarıları değil, aynı zamanda tüm dünyanın başarılarıdır” dedi.

Perinçek, “Bu başarılar insanlığa umut veriyor, insanlığın geleceği ve beklentileri açısından çok büyük başarılardır. Çin'in paylaşarak gelişme çizgisi, tüm dünyaya örnek olmaktadır. O bakımdan Çin'in bu başarılarını kutluyoruz” sözlerini kullandı.

Perinçek, “Beijing'de yapılacak 19. Kongre tarihi önem taşıyor. Bu kongrede sosyalizmin inşasında, yolsuzluğa karşı mücadelede ve benzer önemli konularda bir takım yeni kararlar ve önlemler alınacak, bu nedenle bizler için son derece sevindiricidir” diye konuştu.

Çin'in küresel büyümeye yaptığı büyük katkılara dikkat çeken Perinçek, “Çin küresel büyümeye yüzde 30 katkıyla birinci konumda. Çin olmasa, dünya bu kadar büyümeyecek. O bakımdan Çin, insanlık bakımından önemlidir. Çin'in barışı korumada ağırlığı vardır. Çin, dünyanın ortak risk ve tehditleri karşısında etkili, dolayısıyla bütün insanlık için son derece değerli ve önemlidir” dedi.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor