“İran, savunma yeteneklerini güçlendirecek”

2017-10-15 16:58:53 CRI

İran Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Masoud Jazayeri, savunma yeteneklerini kararlı bir şekilde güçlendireceklerini belirtti.


Masoud Jazayeri dün yaptığı açıklamada, İran Devrim Muhafızları'nın “ABD'nin dünyaya hükmetme hayalini yok edeceğini” ve Batı Asya ile ABD'de ezilen halklara elinden gelen desteği vereceğini ifade etti.


İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ise aynı gün Twitter'dan yaptığı açıklamada, İran Devrim Muhafızları'nın ülke ve bölgenin güvenliğini koruyarak, saldırılara karşılık vereceğini, terörle savaşacağını ve İran halkının da onların yanında yer alacağını dile getirdi.


ABD Başkanı Donald Trump önceki gün, İran'ın nükleer anlaşmaya uymadığını ve İran Devrim Muhafızları'na yeni yaptırımlar uygulanacağını açıklamıştı.


İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de aynı gün konuyla ilgili yaptığı konuşmada, İran Nükleer Anlaşması'nın uluslararası bir anlaşma olduğunu ve ABD'nin bu anlaşmayı tek taraflı olarak iptal edemeyeceğini söyledi.


Hasan Ruhani, İran'ın savunma yeteneklerini güçlendireceğine ve balistik füze projesini daha kararlı bir şekilde geliştireceğine dikkat çekti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor