Wang Yi, Filipinler Dışişleri Bakanı ile görüştü

2017-09-22 11:02:19

Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi ve Filipinlerli mevkidaşı Alan Peter Cayetano, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu (BMGK) Toplantısı sırasında New York'ta bir araya geldi.

Wang Yi görüşmede, Çin ile Filipinler arasındaki ilişkilerde iyileşme ve gelişme eğiliminin korunduğuna işaret etti. Wang, bu durumun iki ülke ile halklarının çıkarlarına tamamen uygun olduğu gibi, ASEAN ülkeleri başta olmak üzere uluslararası toplum tarafından da olumlu karşılandığını belirtti.

İkili işbirliğinde sürekli somut sonuçlar kaydedildiğine işaret eden Wang Yi, Çin'in Filipinler ile denizde ortak gelişmeyi derinlemesine ele almayı arzuladığını dile getirdi.

Wang, aynı zamanda Filipinler'in ASEAN dönem başkanlığını iyi yürütmesi için de tüm olanaklarla destek sağlayacaklarının altını çizdi.

Alan Peter Cayetano ise görüşmede, Filipinler'in bu durumdan duyduğu memnuniyete işaret ederek, ülkesinin Çin ile beraber her alanı kapsayan işbirliğini derinleştirmeye ve denizde ortak gelişmeyi ilerletmeye hazır olduğunu vurguladı.

Cayetano, yabancı ülkelere, ikili ilişkilerin iyileştiği ve Güney Çin Denizi durumunda istikrarın sağlandığı yönünde olumlu sinyal vereceklerini sözlerine ekledi.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor