Rusya: BRICS işbirliği Rus halkının yaşam seviyesi yükseltebilir

2017-09-07 10:05:09 CRI

Rusya Başbakan Yardımcısı Igor Shuvalov, BRICS çerçevesindeki ekonomik işbirliğinin, Rus halkının yaşam seviyesinin yükselmesine yardımcı olacağını söyledi ve Rusya'nın BRICS işbirliği mekanizmasını ilerletmeye devam edeceğini belirtti.


Shuvalov, dün Çin basınına verdiği demeçte, BRICS işbirliği mekanizmasının büyüme aşamasında bulunduğunu, BRICS liderlerinin bu mekanizmayı ilerletmede kararlı olması gerektiğini ifade etti.


BRICS Yeni Kalkınma Bankası'nın hizmete girdiğini hatırlatan Shuvalov, yeni sona eren Xiamen Zirvesi sırasında bazı yeni kalkınma projelerinin daha açıklandığını dile getirdi. Shuvalov, BRICS çerçevesindeki ekonomik işbirliğinin Rusya'nın inovasyona dayalı ekonomiyi inşa etmesi ve Rus halkının yaşam seviyesini yükseltmesine yardımcı olacağına dikkat çekti.


Çin ile Rusya arasındaki ekonomi ve ticari ilişkilere değinen Shuvalov, Çin'in Rusya'nın en önemli ekonomik ve ticari işbirliği ortağı olduğunu, Kuşak ve Yol girişiminin Avrasya Ekonomik Birliği'yle kenetlenmesi zemininde iki ülke arasındaki ikili ticaretin büyümeye devam edeceğine işaret etti.


Shuvalov, Çin'le yüksek bilim ve teknoloji, enerji, kültür, dijital ekonomi ve Uzakdoğu bölgelerini birlikte geliştirme gibi alanlarda işbirliğini güçlendirmeye hazır olduklarını belirtti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor