Rusya IŞİD hedeflerini kruz füzeleriyle vurdu

2017-09-06 09:38:23 CRI

Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri'nin Suriye'nin Deyr ez Zor kentini kurtarmak için düzenlenen operasyonda IŞİD militanlarına ait 50'den fazla aracı imha ettiğini belirten Rusya Savunma Bakanlığı, Rus güçlerinin kentteki kuşatmanın kaldırılmasına önemli katkı sunduğunu vurguladı.


Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Rus uçaklarının ve Kalibr tipi kruz füzelerinin gerçekleştirdiği atımların ortaya çıkardığı sonuçlardan yararlanan Suriye ordusu, IŞİD'in savunma hattını delerek Deyr ez Zor'daki 3 yıllık kuşatmayı kırmayı başardı. Bakanlık, Suriyeli birliklerin militanların kontrolündeki bölgeleri kurtarmak için şu anda sokak çatışmaları yürüttüğünü de belirtti.


Sputnik'te yer alan habere göre Rus uçakları ve Rusya'nın Karadeniz Filosu'na ait Amiral Essen fırkateyninin bugün eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği operasyon sonucunda IŞİD'in tahkimat bölgelerinin, yeraltı tünellerinin ve sığınaklarının yerle bir edildiğini kaydeden Savunma Bakanlığı, Suriye hükümet güçlerinin ilerleyişini durdurmak için kullanılan ve “cihat aracı” adı verilen 50'den fazla patlayıcı yüklü zırhlı aracın imha edildiğini vurguladı. 


Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz Filosu'na bağlı bir fırkateynin Deyr ez Zor'u kurtarma operasyonu kapsamında Suriye'deki IŞİD hedeflerini Kalibr tipi kruz füzeleriyle vurduğunu duyurmuştu.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor