Putin: BRICS'e büyük önem veriyoruz

2017-09-01 14:51:48

   BRICS'in yeni dönem zirvesi, 3-5 Eylül'de Çin'in Xiamen kentinde yapılacak. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Çin Uluslararası Radyosu'nun resmi sitesi CRI online'de “BRICS'te stratejik ortaklığın yeni vizyonunu açalım” başlıklı makale yazdı.

   Putin makalesinde Çin'in verimli dönem başkanlığı sayesinde, BRICS'in siyaset, ekonomi ve kültür gibi alanlarda ortak ve önemli ilerleme kaydettiğine işaret ederek, BRICS'in dünyadaki etkisinin günden güne artırıldığını vurguladı.

   Makalesinde BRICS'in çok taraflı koordinasyonuna büyük önem verdiğine dikkat çeken Putin, BRICS ülkelerinin dış politika konusunda koordinasyonu daha güçlendirmeleri, özellikle Birleşmiş Milletler ve G-20 çerçevesinde işbirliğini yoğunlaştırmaları gerektiğini söyledi.

Terörle mücadele konusunda BRICS ülkelerinin sağladığı destekleri olumlu karşıladıklarına değinen Putin, BRICS'in yeni dönem zirvesinde ticaret, yatırım, endüstri ve büyük işbirliği projelerinde BRICS'in diğer üyeleriyle istişare yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

    Putin, Xiamen'daki zirvenin verimli geçmesiyle ülkelerin 21. yüzyılın meydan okumalarının üstesinden gelme kapasitesinin artırılacağını, BRICS'in 5 üye ülkesi arasındaki koordinasyonun da yepyeni bir seviyeye çıkarılacağını ifade etti. 

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor