Çin-Avustralya savunma stratejisi istişaresi yapıldı

2017-08-31 09:54:00

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Askeri Komisyonu Genelkurmay Başkan Yardımcısı Shao Yuanming ile Avustralya Savunma Bakanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Rebecca Skinner ve Avustralya Ordusu Komutan Yardımcısı Ray Griggs, Kanberra'da düzenlenen 20. Çin-Avustralya Savunma Stratejisi İstişaresi'ni ortaklaşa yönetti. İstişarede iki ordu ilişkisi ve bölgesel güvenlik ile her iki tarafı ortaklaşa ilgilendiren konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

Çin tarafının iki ülke arasında diplomatik ilişkilerinin 45. kuruluş yıl dönümünden faydalanarak, iki devlet başkanı arasında varılan görüş birliklerini hayata geçirmeyi arzu ettiklerini ifade eden Shao Yuanming, iki ordu arasında üst düzey temasları, ortak eğitim ve tatbikatlarla terörle mücadele konularında gerçekçi işbirliğini pekiştirmeye, böylece Çin-Avustralya kapsamlı stratejik ortaklığının özünü zenginleştirmeye hazır olduklarını kaydetti.

Askeri işbirliğinin Çin-Avustralya kapsamlı stratejik ortaklığının önemli bir parçası olduğuna işaret eden Avustralyalı askeri liderler, iki ordu arasındaki ikili ilişkilerin olumlu gelişme eğilimini sürdüreceklerini, stratejik koordinasyonu pekiştireceklerini, askeri ve personel eğitimini güçlendireceklerini, böylece savunma işbirliğini yeni düzeye taşıyacaklarını kaydetti.

Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor