BM: Yahudi yerleşim birimleri “İki Devletli Çözüm”ün engelidir

2017-08-30 11:09:59

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail'in Yahudi yerleşim birimlerini inşa etmesi eyleminin Filistin ve İsrail arasında barış gerçekleştirilmesini amaçlayan “İki Devletli Çözüm”e engel olduğunu kaydetti.

Antonio Guterres, dün Filistin Başbakanı Rami Hamdallah ile görüşme yaptı. Görüşmeden sonra düzenlenen ortak basın toplantısında, Antonio Guterres, BM'nin ve kendisinin “İki Devletli Çözüm”ün kapsamlı bir şekilde uygulanmasını sağlayacağını kaydetti.

Filistin ve İsrail liderlerinin elverişli ortamı yaratması ve iki ülkenin karşılıklı güveni yeniden inşa etmesi gerektiğini vurgulayan Antonio Guterres, iki ülke liderlerinin “İki Devletli Çözüm”ün hayata geçirilmesi için yol bulması ve Filistinlilerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi için imkan sağlanması gerektiğini belirtti.

Antonio Guterres Gazze Şeridi'ndeki insani krizden endişe duyduklarını ve BM'nin Gazze Şeridi'ndeki etkinliklere ve yeniden yapılanma projelerine destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Rami Hamdallah, uzun vadeli olarak sessiz kalmayacaklarını dile getirerek, BM'nin İsrail'in Filitin ve İsrail'le ilgili uluslararası kararları uygulamasını teşvik etmesi çağrısında bulunduklarını ifade etti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor