ABD'li kayıp denizcilerden bazılarının cesedine ulaşıldı

2017-08-23 09:28:15 CRI

ABD'li kayıp denizcilerden bazılarının cesedine ulaşıldı

ABD Donanması'na ait 'USS John S McCain' adlı savaş gemisinin önceki gün Singapur açıklarında bir petrol tankeriyle çarpışması sonucu yaşanan kazada kaybolan 10 denizciden bazılarının cesetlerine ulaşıldı.

ABD Pasifik Filosu Komutanlığı, Singapur'un doğusundaki Malakka Boğazı yakınlarındaki kazada kaybolan denizcilerden bir kaçının cesetlerinin, savaş gemisinin bir kompartımanında bulunduğunu açıkladı.

ABD Pasifik Filosu Komutanı Oramiral Scott Swift, Singapur'da basına yaptığı açıklamada, cesetlerden birinin, Malezyalı ekipler tarafından bulunduğunu ancak kimlik tespit sürecinin hâlâ devam ettiğini belirtti.

Kazada kaybolan ABD askerlerini, Güneydoğu Asya sularında arama çalışmalarına, ABD'nin yanı sıra Singapur ve Malezya donanmasından ekiplerin de katıldığı ifade edilmişti.

ABD 7. Filo Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, mürettebatın, Singapur deniz üssüne yanaşan savaş gemisinin, çarpışma nedeniyle parçalanan gövdesinin su alan bölümlerini boşaltmaya çalıştığı bildirilmişti.

Öte yandan, ABD Donanması Deniz Harekât Başkanı Amiral John Richardson da gazetecilere yaptığı açıklamada, kazanın ardından güvenlik amacıyla gerekli acil önlemlerin tespit edilmesi için birkaç günlüğüne ülkesinin dünyadaki tüm deniz operasyonlarının durdurulduğunu açıklamıştı.

"USS John S McCain" füze destroyeri ticari Alnic MC gemisi ile çarpışmış, kazada 10 askerin kaybolduğu, 5'inin de yaralandığı kaydedilmişti.


Takvim

Haberler:
Son Dakika Türkiye Çin Dünya Çin - Türkiye
Ekonomi:
Son Haberler Çin Ekonomisi Türkiye Ekonomisi Dünya Ekonomisi Fuarlar Gündem
Turizm:
Gezelim Görelim Seyahat Defteri Yöresel Lezzetler Seyahat Mito
Kültür ve Yaşam:
Sağlık Çin - Türkiye Çin Sineması Biliyor Musun Bilmiyor Musun Röportaj
yoresel:
Güncel Etnik Kültür Kültür Mirasları Yöresel Lezzetler
Çince Öğretimi:
Çince Hakkında Temel Bilgiler Hem Eğlenin Hem Öğrenin Atasözleri ve Deyimler Şiirler Günlük Çince Konuşmaları
China TV:
Kültür Merhaba Çin
Web Radyo:
Gündem Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Haftasonu
Galeri:
Çin Dünya Moda Seyahat Spor